altın fiyat

Cilt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan araştırmalara göre kişinin yediği yiyeceklerin vücudunda oluşturduğu etki kadar cilde uyguladığı kozmetik ürünlerinin cilt tarafından emilerek vücuda alındığı bilgisine ulaşılmıştır. Doğada bulunan her ürün sağlık için rahatlıkla tüketilebilir. Doğadan elde edilen bir bitki olan Rezene bitkisi özellikle küçük yaşlarda bebeklere kaynatılarak verilir. Bu vücutta gevşeklik ve dinginlik sağlar. Ancak  rezene çayı bebeklere ne kadar verilmeli diye düşünülürse günde iki kereyi aşmamak gerekir.

Her doğal ürünün fazlası da zarar getirir. Rezene sadece içilmez. Buhar banyosu yaparken suyun içine ya da bir tasta kaynar suyun içerisine atılarak cilt suyun buharına tutulabilir.

Cilt Tipine Uygun Temizleyici Ürünleri

Doktorlar tarafından önerilen sivilce sabunu imex özellikle yüz bölgesinde yer alan ve yerleşmiş sivilcelerin gözle görülür şekilde azalmasına ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmeslenmesini sağlayan içeriğe sahiptir. Günlük hayat içerisinde stresli ortamlardan etkilenen zihinsel yorgunluğumuz zaman sonra vücudumuza da yansır. 

Özellikle metropol hayatı içerisinde çalışan/yaşayan kişiler yoğun hava kirliliğine de maruz kalırlar. Vücuda büyük zararı olan, yaşlanmayı hızlandıran, yağlandıran ve sivilce oluşumuna sebep olan tüm dış faktörlerden iyi bir temizlik ile arınabiliriz.

Ciltteki nem dengesini koruyan bir içeriğe sahip ürün ile yüzdeki ölü hücreleri kolaylıkla temizlersiniz. Bu da cilde canlılık ve parlaklık sağlar. Düzenli kullanımlarda bakteri oluşumuna da engel olur. Her akşam ve sabah iyice köpürtüldekten sonra 2 dakika cilde masaj yardımıyla uygulanır. Köpüklerin göz ile temasına dikkat etmekte gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir