altın fiyat

İmplant Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler

Diş implant tedavileri, dişin kökünü metal, vida benzeri direkler ile değiştiren ve orijinal dişe benzeyen bir tekniktir. Bir implant, eksik dişin tabanını sabitleyen metal bir direktir. Diş implantları, çene kemiğini kablolayan ve dişlerin temeli olarak görev yapan titanyum metalden yapılır. İmplantlar dişin kökünü değiştirmek ve vida gibi görünmek için kullanılır.

Neden Diş İmplantı Tedavisi Gereklidir?

Diş implantları, kendi dişlerinizi kaybettikten sonra gülümsemenizi geri verebilir. Diş tedavilerinde implant çok yaygındır. Ek olarak, diş implantları, eksik dişlerin altında yatan temel olarak doldurdukları çene kemiğine yerleştirilir. İmplant tellerindeki titanyum çene kemiğinde kaymaz, rahatsızlığa yol açmaz veya kemiğe zarar vermez. Titanyum kullanıldığından, standart protezlerde olduğu gibi çürüklere sebep olmaz.

Diş İmplant Tedavisine Hazırlık

Diş eklentileri en az bir cerrahi prosedür gerektirdiğinden, prosedürü planlamak için aşağıdakileri içeren bir değerlendirmeniz olmalıdır:

  • Diş muayenesi
  • Röntgen çekimi
  • Ağız kalıbının çıkarılması

Siz ve diş hekiminiz tarafından oluşturulan özel bir tedavi planı durumunuza ve en uygun ve size özgü tedavi biçimi olacaktır. Tedavi planı, örneğin, kaç dişin ayarlanması gerektiğini ve çene kemiğinizin durumunu dikkate alır. Tedavi prosedürü, ağız ve çene konusunda uzmanlığa sahip bir diş uzmanı tarafından yürütülecektir.

Herhangi bir alerji durumu ve reçetesiz satılanlar da dahil ilaçlar ve mevcut tedavileriniz dahil olmak üzere sağlık durumunuz hakkında uzmanınızı bilgilendirin. Belirli kalp rahatsızlıklarınız veya ortopedik ekleriniz olma durumunda; uzmanınız herhangi bir sorunu ortadan kaldırmak için tıbbi bir prosedür uygulamadan önce antimikrobiyal ilaçlar önerebilir.

İşlem sırasında ağrı veya huzursuzluğu kontrol etmek için lokal veya genel anestezi kullanılabilir. Hangi alternatifin sizin için en uygun olduğu konusunda diş hekiminizle konuşun. Diş hekiminiz, ne tür bir anestezi seçtiğinize bağlı olarak, tıbbi prosedürden önce sizi yeme ve içme konusunda bilgilendirecektir. Genel anestezi seçtiyseniz, işlemden sonra birisinin sizi eve götürmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Günün geri kalanında dinlendiğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir