altın fiyat

Laptop Fan Değişimi ve Bakımı

Laptop bakımı, onarımı ve tamirinde uzman kadrosu ile sizlere çözüm üreten Ankara Asus Servisi yaptığı tüm işleri büyük bir titizlikle ve faturalı bir şekilde yapmaktadır. Servisimiz laptop fan değişimi ve bakımı konusunda gayet uzman olup, gerekli tüm ekipmanlara sahiptir.

Laptopunuzda olağındışı hareketler gözlemliyorsanız, değişik sesler duyuyorsanız, gereğinden fazla ısınma görüyorsanız ve performansda çeşitli sıkıntılar yaşıyorsanız bilgisayarınızın bakım zamanı gelmiş olabilir. Bilgisayarınızın bakımlarını aksatırsanız, sizlere geri dönüşü biraz ağır olabilir. Bu nedenle belirli aralıklarla bilgisayarınızı temizletin ve bakımını yaptırın.

Fan Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fanlar, ısı boruları, soğutucular ve fan kontrol devresi adı verilen materyallerin birleşiminden notebook soğutma sistemi oluşmaktadır. Cpu ısı belirli bir seviyede sıcaklığa ulaştığında fanlar çalışmaya başlar ve bilgisayarı soğutmaya başlar. Eğer ısı belirli bir seviyeye ulaşmadıysa fanlar çalışmaz ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Fan temizliğini kesinlikle elektrik süpürgesi tarzındaki araçlarla yapmayın. Sadece tozlar hareket eder, fan temizlenmez. Fan temizlenmesi için bilgisayarınızın açılması gerekmektedir. Açılan bilgisayarda fanı dışarı çıkartılıp küçük bir fırça ile temizlenmesi gerekmektedir.

Eğer yeterli teknik bilginiz yok ise çok büyük zararlara yol açabilirsiniz. Bu noktada bilgisayarınıza dokunmamanızı tavsiye ederiz. Asus teknik servis hizmetleri fan temizliği ve bilgisayar bakımını uzman kadrosu ile sizin için yapacaktır. Hemen hizmet almak için https://www.asusankarateknikservis.com web adresini ziyaret alın.

İşlemci Termal Macunu

İşlemcinin üzerinde yer alan termal macun, zaman geçtikçe katılaşır ve kurur. Her yıl düzenli olarak yenilemenizi öneririz. Macun, işlemcinin ortasına sıkılarak yerleştirilir. Daha sonra fan ile birlikte birleşecek olan macun alt kısımda dağılır. Bu işlemden sonra bilgisayarınızın performansı daha da artacak. Termal macun değiştirme işleminide servisimizden talep edebilirsiniz. Yine uzman kadromuz tarafından bilgisayarınızın macunu değiştirilir ve size teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir