altın fiyat

Mide Balonu Nedir?

Günümüzün ortak problemlerinden biri olan kilo veya diğer adı ile Obezite, birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Kilo vermek kimi insan için kolay olabilirken kimisi için de oldukça zordur. Aylar hatta yıllar süren spor salonu macerasının sonunda kilo verememiş birçok insan bulunmaktadır.

Aslında kilo vermek için ilk olarak yemeği kontrol altına almak gerekir. Besin değeri yüksek ancak kalorisi düşük yemekler düzenli bir şekilde tüketilir ise kilo kaybı da ardından gelecektir. Bu tarz yöntemler ile kilo veremeyen kişiler, daha çok ameliyatsız zayıflama yöntemlerine yönelmektedirler. Ameliyatsız zayıflama yolları arasında ilk dikkat çeken ise mide balonudur. Mide balonunun amacı, mideye yerleştirilen bir balonunun daha az yemek tüketmeye yardımcı olmasını sağlamaktır.

Mide Balonu Nasıl Yerleştirilir?

Mide balonu, ameliyatsız zayıflama yöntemlerinden biridir ve mideye endoskopi ile yerleştirilir. Yani herhangi bir şekilde kesi oluşmamaktadır. Mide balonunun mideye yerleştirilmesi, şişirilmesi gibi tüm işlemler ortalama 15 dakika sürmektedir. Mide balonu şikâyet konusunda birçok insan aslında beklenen semptomları, operasyonun hatasından kaynaklandığını düşünmektedir. Ancak mide balonu yerleştirildiğinde bazı şikâyetleriniz veya ağrılarınız olacaktır.

Mide balonu mideye yerleştirildikten sonra ortalama 1 – 2 saat kişiye ağrı yapmaktadır. Mide bulantısı, kusma ve kramp bunların başında gelir. Burada gözlemlenecek olan ağrı tamamen kişiden kişiye göre değişir. Midenin böyle bir operasyonu kabullenmesi ise 3 – 4 gün sürebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir