altın fiyat

Miras Hukuk Avukatı İsmail Coşkun

Miras Hukukunda Bilinmesi Gerekenler

İsmail Coşkun alanında uzman olan, uzman ekip kadrosuna sahip olan Coşkun Hukuk Bürosunda 2007’den itibaren hizmetlerini İstanbul’da yürütmektedir. Mirasçılar iki gruba ayrılır. Yasal mirasçı ve atanmış mirasçı olarak hukukta biçimleri vardır.

Kanunen mirasçılık medeni kanunun 595 ve 501 maddelerinde arasında düzenlenmiş olur. Peki yasal mirasçılar kimdir diye sorulan sorulara verilecek en kısa cevap şudur: Miras bırakanın kan hısımlarıdır bunlar. Evladı, evlatlıkları altsoyu ve sağ olan eştir.

Diğer mirasçı ise atanmış mirasçıdır. Peki diğerinden farkı nedir bunun. Yasal mirasçısı dışında miras bırakanın kendi özgür iradesi ile mirasından faydalanmasını istediği mirasının belirli bir bölümünü veya hepsinin bıraktığı mirasçıdır.

Miras Hukukunda Paylaşım Nasıl Yapılmalıdır

Miras hukuku avukatı İsmail Coşkun: Hukukta paylaşım birinci dereceden başlamaktadır. Eğer ki birinci dereceden kan bağı olanlar yoksa ikinci dereden o da yoksa üçüncü dereceden mirasçılara paylaşım yapılabilmektedir. Hangi şartta olursa olsun miras bırakanın eşi her derecede belirli oranlarda miras hakkına sahip olunduğunu bilinmelidir.

Coşkun Hukuk bürosuna müracaat eden müvekkillerine gerekli ve açıklayıcı bilgiler verilir. Sorun çıkmadan hukuki yollardan sorun çıkmasını engelleyen bilgi ve donanım sayesinde hukuk büromuz en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu yaşar. Kurumsal bir kimlik ile dünyadaki gelişmeleri takip eden profesyonel ekip çalışması ile hukukun her alanında hizmetlerini sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir